tel: (+48) 515 374 395

e-mail: kontakt@psychokrates.pl

Relacja ze spotkania klinicznego:
“Podmiotowość pacjenta – spojrzenie
analityczne w praktyce funkcjonowania
instytucji psychoterapeutycznej”

Dnia 17 maja 2024 roku nasze Centrum Psychoterapeutyczne Psychokrates miało zaszczyt gościć Marię Nowak, wybitną specjalistkę w dziedzinie psychoterapii psychoanalitycznej, która poprowadziła seminarium zatytułowane “Podmiotowość pacjenta – spojrzenie analityczne w praktyce funkcjonowania instytucji psychoterapeutycznej”.

 

   W trakcie seminarium, Maria Nowak podzieliła się swoją bogatą wiedzą i doświadczeniem, omawiając kluczowe Pani Maria połączyła elementy wiedzy teoretycznej  z własnymi obserwacjami i doświadczeniami nabytymi w trakcie wieloletniej pracy w ośrodku terapeutycznym dla dzieci z uwzględnieniem pracy zarówno z dziećmi jak i rodzicami. Pośród wielu inspirujących wątków uwypukliła kwestię indywidualności każdego pacjenta w pewnym oddzieleniu od powszechnych ujęć klasyfikacyjnych. Do innych ważnych wątków należały obserwacje dotyczące trudności  z jakimi okresowo mogą zmagać zespoły terapeutyczne i podzieliła się bogatymi doświadczeniami własnymi – co sprzyja integracji zespołu i poprawia komfort pracy w interdyscyplinarnych zespołach terapeutycznych.

 

Maria Nowak

członek zwyczajny Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej, jest osobą niezwykle doświadczoną i cenioną w środowisku psychoterapeutycznym. Jej wkład w rozwój psychoterapii w Polsce jest nieoceniony, co potwierdzają jej liczne osiągnięcia, w tym współzałożenie pierwszego w Polsce Terapeutycznego Oddziału Dziennego dla Dzieci oraz cyklu “UKRYTE. Psychoanalityczne Spotkania Filmowe”.